Історія закладу освіти

Школу в селі Мощун почали будувати шляхом народної будови на початку 30-х років. Село в той час займалося лісовим промислом- селяни возили ліс і дрова в м.Київ. Міжгірське лісництво надало велику допомогу в справі будівництва школи . Лісничий Петро Артамонов дав дозвіл на заготівлю лісу для цього будівництва і селяни частину заробленого лісу віддавали на будівництво сільської школи. Вони своїми кіньми та волами звозили ліс на місце будівництва.

Завдяки спільним зусиллям вже у 1932 році почалося навчання у приміщенні нової школи. Спочатку школа була початковою і діти різного віку почали навчання у 1 класі. Спочатку було тільки дві добудовані класні кімнати , у яких учні сиділи на лавках за збитим із звичайних дощок столом. За кілька років завдяки зусиллям селян школа закінчила будівництво і набула вигляду справжнього навчального закладу. Першими будівничими школи були брати Костенко Гордій Григорович та Костенко Харитон Григорович, Мархонос Омельян Кузьмич та Макушенко Данило Іванович.

Першим директором школи став Толстий Леонтій Петрович , а його дружина , Галина Іванівна , працювала вчителькою початкових класів.

В 1941 році під час окупації нашого села німецько-фашистськими загарбниками робота школи була призупинена. Школа перетворювалася на пустку. А в 1942 році німці взагалі влаштували в її приміщенні конюшню. Все шкільне майно було знищено, вікна вибиті, всюди бруд та руїна…

На початку листопада 1943 року , після кількох днів запеклих боїв , Мощун було звільнено військами Радянської Армії. Іще не затихло відлуння боїв , як жителі села хоронили загиблих визволителів неподалік школи.

З тих днів і до нині догляд за Братською могилою є священним і почесним обов’язком усіх учнів школи, а 9 травня , в День Перемоги , щорічно учні та громада села згадують загиблих під час Мітингу пам’яті.

Вже з кінця листопада 1943 року в школі почалися заняття. Хоча і подвір’я, і саме приміщення школи мало сумний вигляд, але спільними зусиллями батьків , учнів та директора Сандрацького Дмитра Васильовича було наведено лад, зібрані меблі , проведений первинний ремонт частини приміщення та прибране подвір’я . Вчитель, він же і директор , був один на всі класи.

І знову завдяки жителям села та активній допомозі голови сільської ради Мархоноса Омельяна Кузьмича школа була відновлена повністю.

1946 -1947 навчальний рік школа почала працювати наповну із директором Толстим Леонтієм Петровичем та вчителями Толстою Галиною Іванівною, Шевченко Микитою Яковичем, Шевченко Наталкою Семенівною, Буглак Галиною Володимирівною.

У 1952 році школа випустила перший випуск учнів 7-го класу .

У 1953 році директором школи став Пушкар Григорій Федорович - ветеран Великої Вітчизняної війни, досвідчений педагог.

З 1965 по 1978 рік директором школи працював Калниболоцький Григорій Опанасович, що приїхав до села із своєю дружиною , теж вчителькою, Іриною Григорівною. У цей період відбувся генеральний ремонт шкільного приміщення , змінився вигляд шкільного подвір’я , прийшли працювати молоді спеціалісти.

З 1978 року незмінним директором школи є Швець Олена Юхимівна , яка народилася в селі Мощун , тут закінчила 8 класів , з 1967 року почала працювати в школі спочатку піонервожатою, потім вчителем географії.

Кiлькiсть переглядiв: 458